Zbigniew Stonoga

Odpalę partię i razem z Pawłem Kukizem

ZBIGNIEW STONOGA
Biznesmen Zbigniew Stonoga protestował przeciwko zablokowaniu przez Facebook dostępu do administrowanych przez niego stron na tym portalu.

Stonoga wraz z z grupą kilku młodych ludzi zjawił się w piątkowe popołudnie przed warszawską siedzibą Facebooka. Choć na udział w wydarzeniu z pomocą medium społecznościowego zadeklarowało ponad 750 osób,w rzeczywistości było ich co najwyżej kilkanaście. Również zainteresowanie mediów było znikome – na miejscu było tylko kilku fotografów. Organizator powiedział, że z jego obserwacji wynika, że jest to siedziba „wirtualna”, tak jak cały Facebook, a w wynajętym biurze znajduje się jedynie kilka osób zajmujących się korespondencją.

Zbigniew-Stonoga-publikuje-akta-afery-podsluchowej

Okazuje się, że Facebook działa półlegalnie, dlatego że w KRS jest ujawniona przeważająca działalność jako usługi reklamowe. W Polsce nie mogą gromadzić danych osobowych – oznajmił Stonoga. – Facebook to wirtualna firma, która nawet nie płaci w Polsce podatków z tytułu wynajmowania biura, czy podatku VAT od usług biurowych. Tak wygląda w Polsce rzeczywistość. Tak wygląda nowa jakość wolnego słowa – powiedział Stonoga. – Pozostaje się uśmiechnąć i raz jeszcze potwierdzić „pier…lić złodziei z Wiejskiej i Fiskusa” – powiedział do kamery Stonoga podczas kręcenia minutowego filmu przez jego ekipę, który prawdopodobnie wkrótce pojawi pojawi się jego na fecebookowym profilu.

Zobacz więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , ,

Czytaj także

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zbigniew Stonoga

Zbigniew Stonoga

Polski przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony Wandy Łyżwińskiej i doradca Andrzeja Leppera. Odpowiedzialny za publikację akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej w Polsce.

Podobne wpisy