w_FzeAcnPRo.jpg

Zbigniewowi Stonodze grozi do 10 lat więzienia. Za co?

Zarzuty wyrządzenia szkody spółce na kwotę 30 mln zł postawiła krakowska prokuratura przedsiębiorcy Zbigniewowi Stonodze. – poinformował w piątek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie, Janusz Hnatko. Podejrzany nie przyznał się do winy. Na wniosek prokuratora sąd aresztował go do 30 kwietnia.

Sprawa dotyczy w głównym zakresie podjętych w roku 2014 działań związanych z nieprawidłowościami w obrocie mieniem spółki Viamot S.A. w Krakowie, skutkujących powstaniem szkody w wielkich rozmiarach w tej spółce na łączną kwotę ok. 29 mln zł – wyjaśnił rzecznik.

Do 10 lat pozbawienia wolności

Podstawą zastosowania przez sąd aresztu tymczasowego było zagrożenie wysoką karą oraz obawa matactwa. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wcześniej zarzuty usłyszeli i zostali aresztowani przez sąd czterej inni mężczyźni: Sebastian W., Mariusz R., Bartłomiej K. oraz Filip U. „Są to osoby współdziałające ze Zbigniewem Stonogą. w popełnieniu przestępstwa” – podał prok. Hnatko.

Krakowska prokuratura zarzuciła im wyrządzenie szkody majątkowej spółce w wielkich rozmiarach i w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poświadczenie nieprawdy w dokumentach, pranie brudnych pieniędzy, nierzetelne prowadzenie ksiąg, a także nierzetelne wystawianie faktur. W stosunku do Sebastiana W. dokonano zabezpieczenia majątkowego w kwocie 360 tys. zł.

źródło: PolsatNews

Komentarze podlegają moderacji. Prosimy o unikanie komentarzy wulgarnych, pisanych wyłącznie Caps-Lockiem oraz wszelkiego rodzaju spamu.

Jest 12 komentarzy

 1. Cholerne Ścierwojady, UB-eckie gnidy.

  Jak możecie obrzucać błotem tak dobrego człowieka?

  Znam Zbyszka osobiście i nigdy nie wyczułem od niego odrobiny obłudy czy hipokryzji.

  Odpowiedz
 2. Waldemar jajoglowy woytkowitch |

  W koncu! Jak to gruby mawial: nie ma niezplaconych rachunkow.
  Miejsce zlodzieja jest w pudle. Gnij tam grubasie

  Odpowiedz
  1. SBecki hejt, takich skurwieli jak ty powinno się lać trzy razy dziennie po piętach, tak jak to robiły te ***** z twojej rodziny.

   Odpowiedz
 3. Dawid Skrzypczak |

  Wierzyciele grubasa, którzy nie mogą odzyskac od niego pieniędzy, powinni posłużyć sie instytucją „skargi Pauliańskiej”. To na bank pomoże, pomimo, że po przepisywał majątek zgromadzony w wyniku licznych oszustw.

  Odpowiedz
  1. W imieniu wierzycieli spółki Paulianki prowadzi syndyk masy upadłościowej. Jak odzyska wystarczający majątek to będzie zaspokajał roszczenia wierzycieli którzy zarejestrowali swe wierzytelności u sędziego komisarza.

   Odpowiedz
 4. Nie wiadomo czy żonka z synalkiem też nie trafią za kratki, bo za co się oni utrzymują niby? Pracują gdzieś? Skąd mają $?

  Odpowiedz
 5. No i sie grubemu w końcu dobiora dotej smierdzacej dupy. Teraz konfiskata rozszerzona i zonka z synalkami zostana bez środków do cudownego, beztroskiego zycia

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Redakcja serwisu

Redakcja serwisu

Zbigniew Stonoga to przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony i doradca Andrzeja Leppera. Znany z kontrowersyjnych akcji przeciwko fiskusowi i policji, udostępnił na Facebooku akta afery podsłuchowej. Zbigniew Stonoga to człowiek 118 razy prawomocnie uniewinniony.

Podobne wpisy

zbigniew-stonoga-pawel-kukiz-15-audi-a8-czat-live

Wyciekły taśmy Pawła Kukiza

Napisał - 22 kwietnia 2016 0
Po nieudanej akcji wewnętrznego rozbijania ugrupowania Pawła Kukiza przez Marszałka Seniora i po fiasku spodziewanej reakcji członków Klubu Parlamentarnego KUKIZ…