zbigniew-stonoga-aresztowany-za-kratkami-superstacja

Zbigniew Stonoga aresztowany, trafił do więzienia za Lexusa. Ma od odsiedzenia niecały rok.

ZBIGNIEW STONOGA ARESZTOWANY

Kochani czytelnicy. Stało się. Niestety Zbigniew Stonoga trafił do aresztu. Ma do odsiedzenia niecały rok. Jeżeli czytacie nasz serwis to wiecie że Pan Zbigniew trafił do aresztu za samochód warty 50 tysięcy złotych. Dzięki uprzejmości Superstacji wiemy trochę więcej na temat zatrzymania.

Pożegnanie przed pójściem do więzienia za Lexusa. Lada chwila znajdę się w więzieniu.

Przez długi czas Zbigniew Stonoga walczył z polskim wymiarem sprawiedliwości i unikał wcielenia w życie wyroków sądowych, które wtrącały go do więzienia.

W 2015 r. startował w wyborach do parlamentu z ugrupowaniem, „Stonoga Partia Polska”. Uzyskał wynik poniżej 1 proc. poparcia.  Skupiał się także na działalności charytatywnej.

W poniedziałkowy poranek kontrowersyjny biznesmen został zatrzymany i osadzony w areszcie śledczym na warszawskiej Białołęce.

Według mec. Krzysztofa Kitajgrodzkiego, Stonoga został aresztowany w celu odbycia prawomocnego wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie z lat dwutysięcznych.


„Chodzi o rozliczenia z klientem. Częścią tego rozliczenia był samochód. Tamta osoba zawiadomiła prokuraturę, jakoby w tej sprawie doszło do oszustwa. Proces trwał wiele lat, pan Stonoga był w nim uniewinniany, ale po apelacji prokuratury sąd uchylił wyrok i w końcu prawomocnie skazał mojego klienta na rok więzienia”
ujawnił adwokat.

Jak dodał, jego klient naprawił szkodę i kilkakrotnie starał się o odbycie tej kary w systemie dozoru elektronicznego.

„I początkowo sąd się na to zgadzał, trzy razy udzielał mu zgody na SDE, ale po odwołaniach prokuratury sąd zmienił decyzję. Sąd powiedział, że pan Stonoga nie zasługuje na SDE, bo nie szanuje wymiaru sprawiedliwości. To była bardzo przykra sytuacja” – ocenił mec. Kitajgrodzki.

Według prawnika policja zatrzymała Stonogę o godz. 3.00 w nocy z soboty na niedzielę, gdy przebywał w swoim domu. Potem spędził on 24 godziny w policyjnej izbie zatrzymań, a w poniedziałek rano trafił do więzienia na warszawskiej Białołęce.

Uwzględniając zatrzymania Stonogi z ostatnich miesięcy, ma on do odsiedzenia niecały rok.

Ostatnie posiedzenie sejmu

Zbigniew Stonoga dał się szerzej poznać w 2015 r., gdy ujawnił w internecie akta śledztwa tzw. afery podsłuchowej. Chodziło o nagrania ważnych polityków PO w warszawskich restauracjach.

W listopadzie 2016 r. prokuratura wniosła do sądu akt oskarżenia Stonogi w tej sprawie; sąd nieprawomocnie skazał Marka Falentę i innych bohaterów afery podsłuchowej – będą apelacje.

Sam Stonoga od kilku lat jest aktywny w internecie, zwłaszcza w mediach społecznościowych, gdzie ujawnia przypadki naruszenia prawa przez funkcjonariuszy publicznych i duchownych.

Wcześniej był związany z Andrzejem Lepperem i „Samoobroną” (to on miał być informatorem Leppera ws. talibów w Klewkach).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Redakcja serwisu

Redakcja serwisu

Zbigniew Stonoga to przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony i doradca Andrzeja Leppera. Znany z kontrowersyjnych akcji przeciwko fiskusowi i policji, udostępnił na Facebooku akta afery podsłuchowej. Zbigniew Stonoga to człowiek 118 razy prawomocnie uniewinniony.

Podobne wpisy

Czat 2 czerwiec 2016

Czat 2 czerwiec 2016

Napisał - 2 czerwca 2016 0
Nudzi mnie się na tej Białołęce 😉 Witam was serdecznie. Wczoraj wysłałem 31,5 tysiąca na leczenie Mateusza, brakuje nam jeszcze…