zaklad-karny-wroclawek

Więzienna karuzela stanowisk na koszt podatnika

Więzienna karuzela stanowisk na koszt podatnika

Co takiego dzieje się w ZK Włocławek, że w ciągu niecałego roku było 3 dyrektorów głównych, a w ciągu zaledwie pół roku 5 rzeczników prasowych.

Trudno nazwać stabilizacją sytuację, kiedy dyrektor główny jest zmieniany co kilka miesięcy. W ciągu niecałego roku było ich trzech: płk Przemysław Gasiński, kpt Grzegorz Kobielski i ppłk Marek Oppermann.

Jeszcze większa rotacja jest wśród rzeczników prasowych w ciągu zaledwie pół roku było ich aż pięciu, co daje fantastyczną średnią – troszkę ponad miesiąc na jednego.
Koszty tej zabawy ponosi podatnik. Wielkie odprawy dla dyrektorów (50-70 tys), koszty szkolenia rzeczników, to wszystko są pieniądze społeczeństwa z podatków..

Może warto zapytać o to w zakładzie karnym i poprosić o komentarz dyrektora i rzecznika? Najlepiej pisemny, to ich obowiązek. Więziennictwo jest utrzymywane z budżetu, z podatków.

Warto się pośpieszyć…oni tak szybko odchodzą.

P.S. Czy Państwo wiedzą, że w SW emerytura jest naliczana według ostatniej pensji, a nie jak w cywilu średnia z ostatnich lat. Powoduje to niesłychane patologie. Ludzie tuż przed odejściem są awansowani na wysokie dyrektorskie stanowiska i po dwóch, trzech miesiącach odchodzą na emerytury. Oczywiście nie dotyczy to „roboli” tylko dyrektorów i kierowników.

P.S. 2 Czy Państwo wiedzą, że obecnie w ZK Włocławek trwa „cichy strajk” kilkunastu funkcjonariuszy działu ochrony, którzy chcieli odejść na emeryturę, ale dyrektor nie chciał im podwyższyć dodatku, co jest normą w innych zakładach i tak było do tej pory. Wszyscy Ci funkcjusze poszli na zwolnienia lekarskie.

P.S. 3 Czy Państwo wiecie, że zwolniony ze stanowiska dyrektor Kobielski wcale NIE ZOSTAŁ ZWOLNIONY tylko, „uciekł” na zwolnienie lekarskie i co miesiąc pobiera dyrektorską pensję 12 tys. miesięcznie, a budżet, czyli my wszyscy, płaci mu za siedzenie w domu?
Pewnie 12 tys nie zarabia cała redakcja gazety pomorskiej albo CW24, a dyrektor TAK.

PS 4. Jeśli media uważają, że opisane sytuacje są ok i nie potrzeba się nimi zajmować. Zrozumiemy to, ostatecznie każdy funkcjonuje w jakiś układach i woli się nie narażać.

Komentarze podlegają moderacji. Prosimy o unikanie komentarzy wulgarnych, pisanych wyłącznie Caps-Lockiem oraz wszelkiego rodzaju spamu.

Jest jeden komentarz

  1. też ciekawym tematem jest Instytucja Gospodarki Budżetowej która ma pod sobą kantyny więzienne i bardzo przeogromne możliwości to jest dopiero mafia

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Redakcja serwisu

Redakcja serwisu

Zbigniew Stonoga to przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony i doradca Andrzeja Leppera. Znany z kontrowersyjnych akcji przeciwko fiskusowi i policji, udostępnił na Facebooku akta afery podsłuchowej. Zbigniew Stonoga to człowiek 118 razy prawomocnie uniewinniony.

Podobne wpisy