Akta Zbigniew Stonoga

W aktach tajnych jest 14 kolejnych taśm

Wśród 2,5 tys. stron akt, które udostępnił na swoim profilu na Facebooku Zbigniew Stonoga, nie było zawartości trzech tomów tajnych materiałów zgromadzonych przez prokuraturę. Według informacji „Rzeczpospolitej”, są wśród nich zapisy 14 nieznanych do tej pory taśm, w tym rozmowy szefów dwóch dużych banków.

Jednak i te materiały – jak podaje „Rzeczpospolita” – zostaną wkrótce udostępnione stronom śledztwa ws. afery podsłuchowej. Tyle że w ich przypadku nie będzie można wykonywać fotokopii – podejrzani i ich adwokaci będą mogli zapoznawać się z materiałami w kancelarii tajnej i będą mieć możliwość jedynie robienia notatek.

Śledczy nie podają, zapisy czyich rozmów znajdują się w nieujawnionych do tej pory aktach. Zdaniem „Rzeczpospolitej”, jest tam m.in. taśma ze spotkania prezesów dwóch dużych banków, a także rozmowa byłego senatora Platformy Obywatelskiej z szefem jednej z kluczowych spółek Skarbu Państwa.

Prokuraturze udało się już za to ustalić, kto zrobił fotokopie akt, udostępnione potem przez Zbigniewa Stonogę. Śledczy jednak do tej pory nie zdecydowali się przesłuchać adwokata, któremu udostępniono ujawnione w sieci dokumenty – są bowiem pewni, że zasłoni się on tajemnicą. Już wcześniej Radio ZET informowało, że fotokopie akt wykonali aplikanci Grzegorza Radwańskiego, który z kolei pracuje dla kancelarii Marka Małeckiego. Ich klientem jest biznesmen Marek F.

Wiadomo również, że materiały miały zniknąć z serwera, ponieważ usunął je sam udostępniający.

źródło: dziennik.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Redakcja serwisu

Redakcja serwisu

Zbigniew Stonoga to przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony i doradca Andrzeja Leppera. Znany z kontrowersyjnych akcji przeciwko fiskusowi i policji, udostępnił na Facebooku akta afery podsłuchowej. Zbigniew Stonoga to człowiek 118 razy prawomocnie uniewinniony.

Podobne wpisy