jan-pawel-ii-zbigniew-stonoga

Śmierć Jana Pawła II. Zbieg okoliczności ?

Zza więziennych drzwi celi na warszawskiej Białołęce słychać było radosny śpiew przybieżeli do Betlejem we czterech.To atanda szła do człowieka obok mojej celi bić go bo nie chciał się uspokoić jakiś zwykły pijaczek na delirce ledwie co zamknięty.

Chwila i było po temacie w celi obok ale już po kilku minutach ekran telewizora zczarniał i pojawiły się informacje o Śmierci JP II.
To był najpiękniejszy wieczór polski w powojennej historii albowiem chociaż na chwilę zjednoczył tak głęboko podzielone społeczeństwo.
Dla mnie jednak było to doświadczenie szczególne i bardzo osobiste.W jednej chwili powrócił 13 czerwca 1999 kiedyśmy się wszyscy w Radzyminie cieszyli wizytą JP II.

Usłyszałem od niego wówczas takie zdanie w prywatnym i choć trwającym kilkadziesiąt sekund spotkaniu „ty pamiętaj powietrza na zakrętach”.Wiele miesięcy później do mojej celi wszedł wysoki starszy facet miał na imię Marek i pochodził z Wadowic.Opowiadał,że jeszcze gdy Karol Wojtyła był kardynałem przychodził do ich domu brał Marka na kolana i mówił „a ty Marek pamiętaj powietrza na zakrętach” w tej samej minucie późno po 16-tej funkcjonariusz otworzył celę i mówi pakuj się Stonoga wychodzisz na wolność…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Redakcja serwisu

Redakcja serwisu

Zbigniew Stonoga to przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony i doradca Andrzeja Leppera. Znany z kontrowersyjnych akcji przeciwko fiskusowi i policji, udostępnił na Facebooku akta afery podsłuchowej. Zbigniew Stonoga to człowiek 118 razy prawomocnie uniewinniony.

Podobne wpisy

bartek-wstawaj

Bartek Hadynski

Napisał - 25 listopada 2015 2
Proszę Was przyślijcie mi tysiące filmów „Bartuś wstawaj” zmontuję z nich największą pobudkę na Świecie. zstonoga@zstonoga.pl www.facebook.com/Bartek.Hadynski/?fref=ts Rodzice Bartusia: „Cztery…
macierewicz-antoni-wypadek-stonoga-zbigniew

Antek Macierewicz miał wypadek.

Napisał - 27 stycznia 2017 0
Nie milkną echa wczorajszego wypadku limuzyny szefa MON Antoniego Macierewicza. Politycy opozycji piętnują używanie przez ministra służbowych samochodów w sprawach…