Samotny 15 letni Radek

Samotny 15 letni Radek jest zdany na siebie

Radek z Lubszy k.Brzegu miał 13 lat gdy wydobył z siebie odwagę by odmienić los swojej mamy i całej rodziny. To był listopad 2015 roku.

Pojechałem do Ś.P Eli mamy Radka. Jak dziś pamiętam, że miał być reportaż aby jakoś tych ludzi wspomóc w niewyobrażalnej biedzie przeplecionej kalectwem Eli, której odjęto obie nogi.

Domek w którym spotkaliśmy się stał na słowo honoru przejeżdżające samochody powodowały, że z sufitu spadał jak płatki śniegu stary tynk i kawałki uszczelnienia dachu. Na dzień dobry wręczyłem mu wymarzoną konsolę do gier ale szybko się zorientowałem, że nie będzie jej do czego podłączyć.

Ela siedziała na wózku inwalidzkim w kącie pokoju co to stanowił 90% powierzchni ich domku. Była poddenerwowana i zawstydzona swoją niemocą i biedą. Po kilkunastu minutach nagrań było jasne, że trzeba je będzie co chwilę ciąć tego płaczu i krzyku bezradności nie można byłoby wypuścić na żywca. Najbardziej cierpiała gdy podczas opowieści nie mogła już pić bo nie wytrwałaby do kolejnej dializy, które przeprowadzano co trzy dni.

Zapłakany Radek którego łzy rysowały na twarzy straszne widoki siedział, słuchał i popłakiwał słuchając własnej mamy.

Razem z żoną wyszliśmy z ich domu cali zszokowani, tak bardzo, że zamiast skręcić w stronę Brzegu skręciłem w przeciwną i po kilku minutach podjechałem pod las.

Iwcia pomyliliśmy drogę mówię do żony i zaczynam zawracać. Światła samochodu stanęły na banerze zawieszonym na ogrodzeniu małego domku. Sprzedam bezpośrednio.

Była jakaś 21.30 dzień dobry ile ten dom kosztuje. Kobieta odpowiada 280 albo 300 tysięcy w zależności z jak dużą działką.

-A dziś sprzeda Pani za 200.000?
-jak to dziś? noc jest przecież

Dobę po tym telefonie spotkaliśmy się u notariusza a po 11 dniach Radek miał nowy dom w którym było ciepło i sucho.

Wszystkie drogi prowadzące z zachodu Europy prowadziły mnie od tamtego czasu przez Lubsze. Gdy dzwoniłem z granicy że dziś będę wiedziałem że kolejny raz zjem najlepszy na Świecie obiad. Rosół i ziemniaki z kurczakiem wyjętym z niego. Ela widziała coraz słabiej to cukrzyca zabijała jej wzrok ale mimo to zdążyła zawsze upiec jakieś ciasto na kolanie.

Dumna siedziała na wózku na tle zdjęcia ze mną z dnia wręczenia kluczy od domu.Wiesław – mąż Eli dwoił się i troił by szybko podać jedzenie na stół.

Powiesiłam Cię Zbysiu obok obrazka bo gdy kładę się spać to zawsze się za Ciebie modlę.

Pierwszego stycznia 2017 r., dostałem straszny telefon Ela zmarła.

Dzisiaj chcę do Was zaapelować o pomoc materialną dla Radka chłopaka, którego los pozostawił bez mamy w wieku 15 niespełna lat.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Redakcja serwisu

Redakcja serwisu

Zbigniew Stonoga to przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony i doradca Andrzeja Leppera. Znany z kontrowersyjnych akcji przeciwko fiskusowi i policji, udostępnił na Facebooku akta afery podsłuchowej. Zbigniew Stonoga to człowiek 118 razy prawomocnie uniewinniony.

Podobne wpisy

stonoga

Zeznanie Marka Falenty

Napisał - 17 czerwca 2015 0
Zbigniew Stonoga opublikował kolejne tomy akt śledztwa ws. afery podsłuchowej. Mimo, że wcześniej dostał zakaz ich publikacji. „Działając w imieniu…
Czat 14 czerwiec 2016

Czat 14 czerwiec 2016

Napisał - 15 czerwca 2016 0
Dzień Dobry. Chciałbym abyście spojrzeli raz jeszcze na akcję Pani Łucji i Igora któremu skradziono wózek. Zachęcam do wzięcia udziału…