dorota-kania

Resortowa Dorota

Dorota Kania, znana prawicowa dziennikarka, która zasłynęła tym, że w swych tekstach doszukuje się związków między układami elit PRL i III RP, strzeliła sobie w stopę. Udzieliła wywiadu, w którym sama przyznała, że jej macocha była w PZPR. W arcyciekawej rozmowie z Robertem Mazurkiem została przyparta do muru i musiała potwierdzić, że autorzy, z którymi publikuje swe sensacyjne odkrycia, również pochodzą z rodzin o tradycjach komunistycznych…

Warto przypomnieć, że Dorota Kania zlustrowała ostatnio choćby Jurka Owsiaka, któremu wytknęła ojca pułkownika MO oraz matkę – również pracownicę Milicji Obywatelskiej oraz prokuratury w czasach PRL. W książce, którą stworzyła z Jerzym Targalskim oraz Maciejem Maroszem („Resortowe dzieci”) opisała także polityczną przeszłość rodzin najsłynniejszych dziś dziennikarzy w Polsce. Dostało się m.in. Jackowi Żakowskiemu za ojca, bo był wykładowcą w WAT.

foto: Telewizja Republika / YouTube

tekst: Zbigniew Stonoga

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Redakcja serwisu

Redakcja serwisu

Zbigniew Stonoga to przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony i doradca Andrzeja Leppera. Znany z kontrowersyjnych akcji przeciwko fiskusowi i policji, udostępnił na Facebooku akta afery podsłuchowej. Zbigniew Stonoga to człowiek 118 razy prawomocnie uniewinniony.

Podobne wpisy