List gończy za Stonogą

Prokuratura wyda List gończy za Stonogą ?

List gończy za Stonogą

Prokuratura rozważa wydanie listu gończego za Zbigniewem Stonogą. Biznesmen nie pojawił się w poniedziałek na prokuratorskim przesłuchaniu. Śledczy chcieli mu przedstawić zarzuty utrudniania postępowania karnego.

Według TVP INFO prokuratorzy zdecydowali się na taki krok, ponieważ w zeszłym tygodniu biznesmen odmówił im wydania dowodów dotyczących rzekomej korupcji w katowickim sądzie. Stonoga dostał wezwanie do prokuratury w piątek. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego przeszukali wówczas jego dom.

– Mogę potwierdzić, że pan S. był wezwany do prokuratury w charakterze podejrzanego. Zarzut utrudniania postępowania karnego ma związek z odmową udostępnienia materiałów, które mają istotne znaczenie dla postępowania – powiedział w TVP INFO prokurator Piotr Woźniak, naczelnik Wydziału dw. z Przestępczością Zorganizowaną i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. – Pan S. nie stawił się, a jest wydane postępowanie o jego zatrzymaniu. W związku z powyższym, wdrożone zostaną dalsze procedury przewidziane w Kodeksie Postępowania Karnego, w sytuacji, gdy podejrzany nie wywiązuje się ze swoich obowiązków – dodał prokurator.

Korupcja w Katowicach

W zeszłym tygodniu Zbigniew Stonoga ujawnił dokumenty i nagrania, które jego zdaniem świadczą o działaniu w sądzie w Katowicach grupy przestępczej. Stołeczni śledczy wszczęli postępowanie w tej sprawie. Według TVP INFO na kilka dni przed piątkową akcją CBŚ w domu Stonogi pojawili się funkcjonariusze Biura. Mieli ze sobą prokuratorski nakaz wydania wszystkich dowodów dotyczących przestępczych działań w katowickim sądzie.

Biznesmen odmówił dobrowolnego ich wydania, twierdząc, że ich nie posiada. – Zbigniew miał być tylko świadkiem w postępowaniu dotyczącym sądu w Katowicach. Liczyliśmy na jego współpracę. Z naszych informacji wynikało, że Stonoga ma dowody, których szukaliśmy. Stąd wniosek o zatrzymanie i przedstawienie mu zarzutów – powiedział TVP Info jeden ze śledczych. Sam Stonoga przekonuje, że nigdy nie zamierzał utrudniać postępowania. Gdyby jednak sąd uznał inaczej groziłoby mu od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Leszek Rudziński AIP
foto: fakt.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Redakcja serwisu

Redakcja serwisu

Zbigniew Stonoga to przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony i doradca Andrzeja Leppera. Znany z kontrowersyjnych akcji przeciwko fiskusowi i policji, udostępnił na Facebooku akta afery podsłuchowej. Zbigniew Stonoga to człowiek 118 razy prawomocnie uniewinniony.

Podobne wpisy

12243423_1845513309008675_9095984442088446051_n

Dzięki Czarku

Napisał - 21 listopada 2015 0
Pojechałem dziś pomóc kolejnej rodzinie ale na miejscu okazało się że nie wziąłem karty SD do kamery. Czarek Goś pomógł…
zbigniew-stonoga face

Dekomunizacja w Polsce

Napisał - 23 czerwca 2015 0
Dekomunizacja w Polsce jest sprawą zasadniczą. Zakaz pełnienia jakichkolwiek funkcji publicznych dla posłów, senatorów, sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, samorządowców,…