12003881_1844637535762919_5561789627238936495_n

Postanowienie prezydenta nie wywołuje żadnych skutków prawnych.

No cóż postanowienie prezydenta nie wywołuje żadnych skutków prawnych.
Wybitnym przykładem przywracania Polski sprawiedliwej jest jaskrawa pogarda dla Konstytucji R.P którą zademonstrował prezydent.
Od strony formalno prawnej Mariusz Kaminski do dziś pozostaje osobą niewinną i niekaraną.
Gwarantuje to ratyfikowana w 1996r Europejska Konwencja Praw Człowieka i PWO, Konstytucja R.P oraz przepisy kpk.
Mariusz Kaminski nie mógł zostać uniewinniony bo jest niewinny w rozumieniu prawa.
Uważam przeto że sąd odwoławczy powinien wydać wyrok w ramach kontroli instancyjnej i dopiero przy ewentualnym uznaniu winy Kamińskiego poprzez utrzymanie w mocy wyroku sądu I instancji możliwe będzie ułaskawienie.
Rzeczą natomiast bulwersującą jest fakt iż osoba wobec której toczy się postępowanie karne ws przestępstwa urzędniczego a takim jest to właśnie o czyn z art.231 kk dostaje dostęp do najbardziej strzeżonych informacji państwa.
Tutaj Duda przedobrzył by ta właśnie kwestia mogła być rozmyta ale nie dajmy się zmanipulować postanowienie prezydenta nie wywołuje w chwili obecnej żadnych skutków prawnych zaś po ewentualnym skazaniu Kamińskiego nie może ono konwalidować z wyrokiem sądu odwoławczego.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Redakcja serwisu

Redakcja serwisu

Zbigniew Stonoga to przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony i doradca Andrzeja Leppera. Znany z kontrowersyjnych akcji przeciwko fiskusowi i policji, udostępnił na Facebooku akta afery podsłuchowej. Zbigniew Stonoga to człowiek 118 razy prawomocnie uniewinniony.

Podobne wpisy

zbigniew-stonoga-twitter-facebook-link-profil-nowy

Oficjalne linki do prawdziwych profili

Napisał - 3 lutego 2016 0
Profil na Twitterze: twitter.com/zbigniewstonoga Profil Fundacji na Facebooku: www.facebook.com/fundacjastonogioficjalna/ Profil prywatny  na Facebooku: www.facebook.com/jedynyzbigniewstonoga Profil publiczny na Facebooku: www.facebook.com/zbigniew.stonoga.nowy/ Profil…
zbigniew-stonoga

Pomóżmy

Napisał - 21 grudnia 2015 0
Błagam Was Wszystkich o pomoc w moich akcjach. Chora na Raka Pani Renata ze Szczypideł-brakuje 67.000zł Kamil Bryk-brakuje 370.000 zł…