12239690_1844874135739259_960530665546134855_n

Piotr R

Ządajmy zastosowania tymczasowego aresztowania i szybkiej decyzji sądu dyscyplinarnego umożliwiającej zastosowanie tegoż środka po uprzednim postawieniu zarzutów.
Sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie wpadł na jeździe po pijanemu. 53-letni Piotr R. miał blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu pożegnanie z zawodem.

– Mogę potwierdzić, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 53-letniego Piotra R. – mówi Renata Laszczka-Rusek, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji.

53-latek był pijany. Policjanci trzy razy badali stężenie alkoholu w jego organizmie. Za każdym razem wynik był wyższy, co oznacza, że mężczyzna pił niedługo przed jazdą. Ostatnie badanie wykazało blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że zatrzymany 53-latek tłumaczył, iż to nie on prowadził samochód. Świadek zdarzenia utrzymuje jednak, że autem podróżowała tylko jedna osoba.

– Prezes Sądu Okręgowego w Lublinie zarządził wobec sędziego Piotra R. natychmiastową przerwę w wykonywaniu czynności służbowych – informuje sędzia Dariusz Abramowicz, rzecznik prasowy SO w Lublinie. – Przerwa może trwać najwyżej miesiąc.

W tym czasie sąd dyscyplinarny musi zająć stanowisko w sprawie zawieszenia sędziego R. Niezależnie od tego prezes SO w Lublinie skierował do zastępcy rzecznika dyscyplinarnego wniosek, w sprawie wszczęcia postępowania wobec Piotra R. Dla sędziego może się ono zakończyć nawet wydaleniem z zawodu.

Równolegle Piotrem R. zajmuje się prokuratura. Śledczy mogą mieć kłopot z postawieniem zarzutów, ponieważ sędziego chroni immunitet. Piotr R. może się go zrzec, ale jak ustaliliśmy, do tej pory tego nie zrobił. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Redakcja serwisu

Redakcja serwisu

Zbigniew Stonoga to przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony i doradca Andrzeja Leppera. Znany z kontrowersyjnych akcji przeciwko fiskusowi i policji, udostępnił na Facebooku akta afery podsłuchowej. Zbigniew Stonoga to człowiek 118 razy prawomocnie uniewinniony.

Podobne wpisy

ipad-pro-akcja-zbigniew-stonoga

iPad Pro za 25zł

Napisał - 5 maja 2016 0
W najnowszej akcji pomocowej do wygrania jest iPad Pro, całkiem nowy rozpakowany aby sprawdzić czy wszystko działa. iPad Pro ma…
Rocznica afery podsłuchowej

Rocznica afery podsłuchowej

Napisał - 8 czerwca 2016 0
Dobry wieczór. Dzisiaj w pierwszą rocznicę ujawnienia akt afery podsłuchowej zastanawiam się ile jeszcze jeden człowiek może poświęcić swojej ojczyźnie.…