zbigniew-stonoga-na-zywo

Nadzwyczajna konferencja

Największe stacje telewizyjne konsekwentnie nie relacjonują wystąpień Zbigniewa Stonogi. Źle to świadczy o mediach, ale także w istotny sposób taka postawa podważa zaufanie społeczeństwa do dziennikarzy.

Co ma myśleć obywatel, który orientuje się, że prezentowane mu treści są zaledwie bardzo wąskim wycinkiem rzeczywistości? W dodatku te najważniejsze fragmenty są całkowicie pomijane? Przestaje wierzyć telewizji.

Rozumiem ewentualną niechęć mediów wobec Zbigniewa Stonogi i tego, co zrobił – można to różnie oceniać – ale fakty są takie, że dziś najczęściej mówi się właśnie o Stonodze. Fakty też są takie, że ten organizuje konferencje prasowe i mówi. Mówi, ale o tym co mówi, dowiemy się najwyżej z Superstacji, albo z internetu.

Relacjonować rzeczywistość – to od zawsze było jedno z najważniejszych zadań mediów i reporterów. Oceniać i komentować powinni z kolei publicyści. A może o czymś nie wiem? Może te podstawowe zasady są już nieaktualne? Być może tak właśnie jest i – po wielkiej kompromitacji licznych mediów, której świadkami byliśmy podczas ostatniej kampanii prezydenckiej, gdy największe telewizji robiły wszystko, aby pomóc Bronisławowi Komorowskiemu wygrać wybory – fundamentalne zasady określające rolę i miejsce mediów w społeczeństwie, zmieniły się całkowicie?

Mamy głośną aferę, obserwujemy jej konsekwencje, a widząc osobę, która za tym stoi – zamykamy oczy i udajemy, że jej nie ma i nigdy nie było? Szkoda tylko, że szanowne media jeszcze nie zorientowały się, że to zgubna taktyka dla nich samych, w dodatku bardzo szkodliwa dla całej klasy dziennikarskiej, która w ten sposób błyskawicznie traci zaufanie społeczne.

źródło: gazetabaltycka.pl

Komentarze podlegają moderacji. Prosimy o unikanie komentarzy wulgarnych, pisanych wyłącznie Caps-Lockiem oraz wszelkiego rodzaju spamu.

Jest 2 komentarzy

  1. Ludzie wy polikujecie a ja nie mam co jeść
    Pomóżcie przyslijjcie paczkę z żywnością
    Pod nr 510 362 489 podam dokładny adres
    Ewa Rytelewska

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Redakcja serwisu

Redakcja serwisu

Zbigniew Stonoga to przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony i doradca Andrzeja Leppera. Znany z kontrowersyjnych akcji przeciwko fiskusowi i policji, udostępnił na Facebooku akta afery podsłuchowej. Zbigniew Stonoga to człowiek 118 razy prawomocnie uniewinniony.

Podobne wpisy