Mobbing wśród policjantów

Mobbing wśród policjantów w jednostce KPP Zakopane [ZDJĘCIA]

Mobbing wśród policjantów w jednostce KPP Zakopane

„W ostatnim czasie wszedłem w posiadanie dowodów dotyczących jaki mobbing był stosowany wśród policjantów w jednostce w KPP Zakopane a dokładnie w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym o okresie 2014-2016r.

W załączniku przesyłam parę skopiowanych meili mobbingujących, które były wysyłane drogą mailową na prywatne meile policjantów przez kierowników tego ogniwa a mianowicie mł. asp. Szymona Do oraz st.asp. Romana B, listy rankingowe „indywidualne wyniki policjantów” oraz zrobione zdjęcie wykazu za jaką czynność ile pkt dostawali .

W owym ogniwie był stosowany tzw. „system motywacyjny”, gdzie policjanci zdobywali punkty miedzy innymi za wystawienie mandatu karnego czy też za zatrzymanie osoby.

Pod koniec miesiąca była tworzona listę rankingowa i pod jej względem sporządzany był grafik służb na następny miesiąc.

Osoby z listy z największą liczbą punktów miały zapewnione 12-o godzinne służby, oraz wolne w dni, które chcą w następnym miesiącu a do tego mogły wybrać sobie partnera z którym chcą pracować oraz dojeżdżać.

Dodać chciałem również, że funkcjonariusze nie spełniający założenia kierowników w listach rankingowych byli zakreślani na czerwono, zazwyczaj byli nękani oraz straszeni, iż będę chodzić z „buta” w 8 godzinnym patrolu.

Kierownicy przyjęli minimalne założenie, że policjant w ciągu miesiąca miał wystawić 10 mandatów karny albo ma zrobić jednego sprawce na gorącym uczynku z własne inicjatywy.

Jeżeli to założenie kierownictwa nie było spełnione przez policjanta to taka osoba jak wcześniej wspominałem, była zakreślana na czerwono i w następnym miesiącu pracowała w systemie 8 godzinnym w patrolu pieszym, nie dostawała dni wolnych o które prosiła na następny miesiąc i zazwyczaj pracowała z osoba z która nie chciała.

Większość policjantów dojeżdża około 30 km do pracy wiec zależało im aby pełnić 12 godzinne służby , gdyż ponosili mniejsze koszty dojazdów do jednostki oraz było więcej czasu wolnego miedzy służbami.

Przykre jest, że policjanci byli w taki sposób „motywowani” przez swoich kierowników aby robić „ wyniki”.

Funkcjonariusze wyjeżdzający w patrol miasta powinni dbać o bezpieczeństwo obywateli, turystów oraz służyć pomocną ręką a nie wypatrywać tylko osób których mogą ukarać żeby spełnić założenia kierowników, przełożonych.

Dla Policji jesteście Państwo promilami punktów niezbędnymi do otrzymania nagrody.

Nie ma się co dziwić frustracji tej służby są podobnie traktowania jak my.
Komentarze podlegają moderacji. Prosimy o unikanie komentarzy wulgarnych, pisanych wyłącznie Caps-Lockiem oraz wszelkiego rodzaju spamu.

Jest jeden komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Redakcja serwisu

Redakcja serwisu

Zbigniew Stonoga to przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony i doradca Andrzeja Leppera. Znany z kontrowersyjnych akcji przeciwko fiskusowi i policji, udostępnił na Facebooku akta afery podsłuchowej. Zbigniew Stonoga to człowiek 118 razy prawomocnie uniewinniony.

Podobne wpisy

panstwo-turkowscy

Turkowscy

Napisał - 30 listopada 2015 0
Odciśnięte na ubraniach obcasy esesmanów, pęknięta nerka człowieka, który niósł pomoc, zmasakrowana twarz Jego żony.Tak Państwa Turowskich z Liszkowa urządził…
zbigniew-stonoga-nowy-targ

Spotkanie w Nowym Targu

Napisał - 16 lipca 2015 0
Zbigniew Stonoga, kontrowersyjny przedsiębiorca, który ostatnio zasłynął ujawniając akta afery taśmowej, dzięki czemu doszło do zmiany w rządzie, odwiedził Podhale.…