fundacja-stonoga

Jak wygląda przykładowa akcja Fundacji

Jak wygląda przykładowa akcja Fundacji. Przykładem jest trwająca ws Mercedesa klasy C identycznie wyglądają wszystkie akcje.

Fundacja kupuje za gotówkę, z salonu Mercedesa wspomniany samochód-cena 133.200 netto cztli brutto 163.836 zł
W akcji może wziąć udział każdy darczyńca przy czym akcja ma udział minimalny 2000 osób.
Te osoby właśnie zrzucają się wzajemnie pomoc dla potrzebującego i prezent dla Darczyńców.
Na ten przykład dla Pani Wioli z Częstochowy potrzebne jest ok 35.000 zł na dobudowanie pokoiku i łazienki do ich maleńskiego drewniano domu.
Przychód brutto z akcji to 200.000 zł , samochód kosztuje 163.836 złotych w związku z tym przy wzięciu udziału w akcji 2.000 osób fundacja pozyskuje finansowanie dla P Wioli na poziomie 36.164 zł czyli dokładnie tyle ile potrzebuje.
Taka forma pomocy jest bardzo szybka albowiem z jednej strony pomoc uzyskuje potrzebujący, a także dla wielu ludzi otrzymany prezent może być życiowym startem.

W przypadku np apartamentu w Krynicy to wykończony apartament o pow 35 m2 kosztuje ok 350.000 zł +miejsce garażowe, są one najzwyklej w świecie sprzedawane przez dewelopera i faktem jest że wiele znanych osób posiada tam apartamenty w tym mój serdeczny przyjaciel Piotr Tymochowicz ale nie ma on nic wspólnego z nasza akcją.
Więc Pani renata znalazła sobie niewykończony dom pod Koniniem za około 290.000 zł w stanie surowym zamkniętym.
Założeniem więc akcji było zebranie kwoty 1.000.000 zł z którego 350.000 to cena apartamentu zostaje 650.000 zł dom dla P Renaty 290.000 zł zostaje 360.000 zł wykończenie minimum 150.000 zł zostaje 210.000 czynności notarialne +PCC za obe nieruchomości to 12.800 PCC notariusz 2* ok 3500 zł zostaje 190.000 zł na działania statutowe fundacji.Na ten przykład dramat Paulinki mógłby być bez kolejnej zbiórki natychmiast załatwiony.
Czy to naprawdę takie trudne do odkrycia? to jest bardzo prosty ale skuteczny mechanizm udzielania ekspresowej pomocy.
Nie wkładam w to swoich prywatnych pieniędzy poza tym co wpłaciłem jako fundator i przy okazji przekazania Mercedesa klasy S.
Czy to jasne dla Was?
Przed rozpoczęciem akcji skontaktowałem się i nagrałem rozmowę z Urzędem Celnym, który nie potrafił zająć stanowiska w sprawie uznając jednocześnie że to chyba nie jest loteria, przekierowano mnie do Ministerstwa Finansów-Departament lub wydział rozstrzygnięć i tam uzyskałem (nagraną) informację, że przedsiębrane kroki fundacji zmierzające do uzyskiwania środków na jej działalność statutową nie są niezgodne z ustawą.
Chyba nikt z Was nie podejrzewa mnie o akt samobójczy 🙂

Komentarze podlegają moderacji. Prosimy o unikanie komentarzy wulgarnych, pisanych wyłącznie Caps-Lockiem oraz wszelkiego rodzaju spamu.

Jest jeden komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Redakcja serwisu

Redakcja serwisu

Zbigniew Stonoga to przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony i doradca Andrzeja Leppera. Znany z kontrowersyjnych akcji przeciwko fiskusowi i policji, udostępnił na Facebooku akta afery podsłuchowej. Zbigniew Stonoga to człowiek 118 razy prawomocnie uniewinniony.

Podobne wpisy