stonoga-zbigniew-fakty

Czego nie wiedzieliście o kontrowersyjnym biznesmenie Zbigniewie Stonodze.

W ledwie kilka dni wstrząsnął polską sceną polityczną, zyskał setki tysięcy fanów i doprowadził do rekonstrukcji rządu. Czego nie wiedzieliście o Zbigniewie Stonodze?

1. Skończył technikum elektromechaniczne, z zawodu jest tokarzem. Studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim, ale nie skończył studiów.

2. Był ścigany listem gończym, usłyszał 89 zarzutów. Jedne z poważniejszych dotyczyły udziału w mafii paliwowej oraz gwałtu na nieletnim.

3. W 2012 roku na banerze zawieszonym na ścianie swojego salonu samochodowego napisał: „Zamknęliśmy, bo wypierydolił nas Urząd Skarbowy Warszawa Targówek. Na kwotę 1 900 000 zł. Dziękujemy Ci zasrany fiskusie”. Urząd Skarbowy wstrzymał zwrot VAT, prawdopodobnie podejrzewając próbę wyłudzenia podatku.

4. Jest częstym bywalcem sądów i prokuratur. Od 2005 roku w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga toczyło się 69 spraw z jego udziałem. W większości przypadków to on zawiadamiał prokuraturę. Na przykład o niedopełnieniu obowiązków służbowych przez zastępcę dyrektora gimnazjum przy rozwiązaniu problemu między uczniami (2009 rok).

5. Zgromadził na Facebooku prawie pół miliona polubień. W czwartek jego konto zostało zablokowane. Szybko założył kolejne i zaledwie w kilka godzin zebrał na nowo 100 tys. lajków.

6. Pod koniec ubiegłego roku założył własną partię. Stonoga Partia Polska domaga się m.in.: zniesienia immunitetów, wprowadzenia odpowiedzialności osobistej funkcjonariuszy publicznych za błędy w pracy, a także likwidacji: Straży Miejskiej, ITD., CBA, Kontroli Skarbowej i Służby Celnej.

7. Jest filantropem. Pomógł m.in. Izabeli Jasińskiej z Deszczna pod Grodziskiem Mazowieckim, matce 8-letniego Wiktora z porażeniem mózgowym. Kiedy ukradziono im Mazdę z fotelikiem do przewozu osób z niepełnosprawnością i wózek rehabilitacyjny, Stonoga podarował im Volkswagena wartego 48 tys. zł.

źródło: newsweek.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Redakcja serwisu

Redakcja serwisu

Zbigniew Stonoga to przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony i doradca Andrzeja Leppera. Znany z kontrowersyjnych akcji przeciwko fiskusowi i policji, udostępnił na Facebooku akta afery podsłuchowej. Zbigniew Stonoga to człowiek 118 razy prawomocnie uniewinniony.

Podobne wpisy