2015-06-09_1433843921

Akta afery taśmowej. Największy wyciek w historii

Gazeta Stonoga opublikowała w sieci akta afery podsłuchowej. W udostępnionych materiałach są zeznania świadków – m.in. Jana Kulczyka czy szefa CBA Pawła Wojtunika. – To największy wyciek w polskiej historii – komentował Jacek Cichocki w RMF FM. Prokuratura potwierdziła autentyczność akt i zapowiedziała śledztwo w sprawie ich wycieku

Materiały opublikowane przez Stonogę to zdjęcia 20 tomów akt śledztwa. Znajdują się tam zdjęcia urządzeń podsłuchowych, przesłuchania świadków – m.in. kelnera Łukasza N., biznesmena Jana Kulczyka i byłego rzecznika rządu Pawła Grasia.

Kontrowersyjny biznesmen umieścił dokumenty na swoim profilu na Facebooku. Każdy tom to oddzielny wpis – są tam zdjęcia teczek oraz pojedynczych stron akt. Stonoga nie zadbał jednak o to, by utajnić dane osobowe, numery telefonów osób przesłuchiwanych i postronnych. Można też odnaleźć m.in. adres zamieszkania szefa CBA Pawła Wojtunika.

Stonoga w swoim oświadczeniu tłumaczy, że nie opublikował zdjęć akt, a jedynie je udostępnił. – Akta prokuratorskie afery podsłuchowej trafiły do sieci przez chińskie serwery – stwierdził.

Prokuratura chce śledztwa ws. wycieku akt

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, która prowadzi postępowanie ws. afery taśmowej, potwierdziła autentyczność dokumentów. – Akta udostępniono kilkunastu osobom. Udostępnienie nie oznacza zezwolenia na upublicznienie – tłumaczyła na konferencji prasowej rzeczniczka prokuratury okręgowej Renata Mazur. Dodała też, że nie wszystkie materiały zostały udostępnione stronom. Tomów akt jest łącznie około 20.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Redakcja serwisu

Redakcja serwisu

Zbigniew Stonoga to przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony i doradca Andrzeja Leppera. Znany z kontrowersyjnych akcji przeciwko fiskusowi i policji, udostępnił na Facebooku akta afery podsłuchowej. Zbigniew Stonoga to człowiek 118 razy prawomocnie uniewinniony.

Podobne wpisy