Zbigniew Stonoga

Śmierć Jana Pawła II. Zbieg okoliczności ?

jan-pawel-ii-zbigniew-stonoga

Zza więziennych drzwi celi na warszawskiej Białołęce słychać było radosny śpiew przybieżeli do Betlejem we czterech.To atanda szła do człowieka obok mojej celi bić go bo nie chciał się uspokoić jakiś zwykły pijaczek na delirce ledwie co zamknięty.

Chwila i było po temacie w celi obok ale już po kilku minutach ekran telewizora zczarniał i pojawiły się informacje o Śmierci JP II.
To był najpiękniejszy wieczór polski w powojennej historii albowiem chociaż na chwilę zjednoczył tak głęboko podzielone społeczeństwo.
Dla mnie jednak było to doświadczenie szczególne i bardzo osobiste.W jednej chwili powrócił 13 czerwca 1999 kiedyśmy się wszyscy w Radzyminie cieszyli wizytą JP II.

Usłyszałem od niego wówczas takie zdanie w prywatnym i choć trwającym kilkadziesiąt sekund spotkaniu „ty pamiętaj powietrza na zakrętach”.Wiele miesięcy później do mojej celi wszedł wysoki starszy facet miał na imię Marek i pochodził z Wadowic.Opowiadał,że jeszcze gdy Karol Wojtyła był kardynałem przychodził do ich domu brał Marka na kolana i mówił „a ty Marek pamiętaj powietrza na zakrętach” w tej samej minucie późno po 16-tej funkcjonariusz otworzył celę i mówi pakuj się Stonoga wychodzisz na wolność…

Zobacz więcej na temat: , , , , , , , , , , ,

Czytaj także

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zbigniew Stonoga

Zbigniew Stonoga

Polski przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony Wandy Łyżwińskiej i doradca Andrzeja Leppera. Odpowiedzialny za publikację akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej w Polsce.

Podobne wpisy