Zbigniew Stonoga

Prokuratura wyda List gończy za Stonogą ?

List gończy za Stonogą

List gończy za Stonogą

Prokuratura rozważa wydanie listu gończego za Zbigniewem Stonogą. Biznesmen nie pojawił się w poniedziałek na prokuratorskim przesłuchaniu. Śledczy chcieli mu przedstawić zarzuty utrudniania postępowania karnego.

Według TVP INFO prokuratorzy zdecydowali się na taki krok, ponieważ w zeszłym tygodniu biznesmen odmówił im wydania dowodów dotyczących rzekomej korupcji w katowickim sądzie. Stonoga dostał wezwanie do prokuratury w piątek. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego przeszukali wówczas jego dom.

– Mogę potwierdzić, że pan S. był wezwany do prokuratury w charakterze podejrzanego. Zarzut utrudniania postępowania karnego ma związek z odmową udostępnienia materiałów, które mają istotne znaczenie dla postępowania – powiedział w TVP INFO prokurator Piotr Woźniak, naczelnik Wydziału dw. z Przestępczością Zorganizowaną i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. – Pan S. nie stawił się, a jest wydane postępowanie o jego zatrzymaniu. W związku z powyższym, wdrożone zostaną dalsze procedury przewidziane w Kodeksie Postępowania Karnego, w sytuacji, gdy podejrzany nie wywiązuje się ze swoich obowiązków – dodał prokurator.

Korupcja w Katowicach

W zeszłym tygodniu Zbigniew Stonoga ujawnił dokumenty i nagrania, które jego zdaniem świadczą o działaniu w sądzie w Katowicach grupy przestępczej. Stołeczni śledczy wszczęli postępowanie w tej sprawie. Według TVP INFO na kilka dni przed piątkową akcją CBŚ w domu Stonogi pojawili się funkcjonariusze Biura. Mieli ze sobą prokuratorski nakaz wydania wszystkich dowodów dotyczących przestępczych działań w katowickim sądzie.

Biznesmen odmówił dobrowolnego ich wydania, twierdząc, że ich nie posiada. – Zbigniew miał być tylko świadkiem w postępowaniu dotyczącym sądu w Katowicach. Liczyliśmy na jego współpracę. Z naszych informacji wynikało, że Stonoga ma dowody, których szukaliśmy. Stąd wniosek o zatrzymanie i przedstawienie mu zarzutów – powiedział TVP Info jeden ze śledczych. Sam Stonoga przekonuje, że nigdy nie zamierzał utrudniać postępowania. Gdyby jednak sąd uznał inaczej groziłoby mu od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Leszek Rudziński AIP
foto: fakt.pl

Zobacz więcej na temat: , , , , , , , , , , ,

Czytaj także

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zbigniew Stonoga

Zbigniew Stonoga

Polski przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony Wandy Łyżwińskiej i doradca Andrzeja Leppera. Odpowiedzialny za publikację akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej w Polsce.

Podobne wpisy

zbigniew-stonoga-slupsk-prasowa

Spotkanie w Słupsku

Napisał - 5 lipca 2015 0
Zaledwie około 40 osób przyszło w sobotę na spotkanie ze Zbigniewem Stonogą. Lider nowej partii odczytał im program z laptopa,…