Zbigniew Stonoga

Problem etyki polskich mediów. Dziś dziennikarstwo nie istnieje.

Problem etyki polskich mediów.

Dziś dziennikarstwo nie istnieje.

Prawdziwy dziennikarz ma świadomość jak wielką bierze na siebie odpowiedzialność losu człowieka czy społecznej sprawy jaką przedstawia. Dowodem braku dziennikarskiego kunsztu ostatnich dni wylegitymowały się niemal wszystkie znane redakcje w Polsce.

Amatorszczyzną połączoną z nienawistnym milczeniem okazały się być prawie wszystkie newsy na temat Ks.Adriana z Milicza. Nie ma nic wspólnego z prawdziwym dziennikarstwem podanie informacji „w internecie znalazło się nagranie w którym ksiądz oskarża” aż chce się zadać pytanie profesjonalistom albo uważającym się za profesjonalistów ludziom polskim mediów
-a skąd ta informacja znalazła się w internecie z księżyca?

Problem etyki polskich mediów.

To jest problem etyki polskich mediów, które nie zatrudniają dziennikarzy. Dziś dziennikarstwo nie istnieje bo za takie nie można uznać przeganiających się w manipulacji ludźmi publikatorów realizujących interesy grup politycznych lub biznesowych.

Stonoga jest nieobliczalny i może zaszkodzić każdemu, to też robi się wszystko by w żaden sposób nie uszkodzić tego na co przez ostatnich 15 lat wydano fortunę. Stonoga nie może być wiarygodny ani przedstawiany w dobrym lub obiektywnym świetle, bo to może go wzmocnić i podbić notowania społeczne.

Każdy z Was pamięta akcję dla dziewczynki z Gdyni której mama umierała w szpitalu a dziecko wraz z siostrą mieszkało w walącym się budynku.

Tę sprawę rozdmuchałem tak szybko, że w ciągu doby uzbieraliśmy 81.ooo złotych a fundacja TVN uzbierała nie wiadomo ile z tym, że aby dziecko dostało pieniądze to siostra Weroniki musiała wynająć adwokata.

Ostatnie akcja Mateusza, który wychowuje 4 rodzeństwa też została rozdmuchana przeze mnie i zakończyła się wielkim sukcesem. Chłopakowi nawet nie pozwolono na przekazanie mi słowa dziękuję za zebrane pieniądze. Dochodową medialnie i instytucjonalnie a także politycznie przejęły media, caritas i kancelaria prezydenta.

O Filipku z Łodzi nikt w Polsce nie chciał słyszeć do momentu mojego reportażu i zakupu dwóch pierwszych opakowań leku za które moja fundacja zapłaciła zebranymi od ludzi pieniędzmi.

Po zakupie leków do akcji przyłączyli się wszyscy i nikt nie pozwolił słowa wspomnieć rodzicom umierającego dziecka dla którego chwilę wcześniej nie było prawa do życia o tym, że to Stonoga uratował to dziecko.

Tych uratowanych w Polsce przeze mnie jest 171 osób przez ostatnie 15 miesięcy. Ale nie w tym rzecz aby szukać poklasku i unosić się pychą.

Rzecz jest w tym, że ludzie dobrej woli muszą być pod kontrolą mediów i polityków bo przecież pokazanie Stonogi od ludzkiej strony to nie dziennikarstwo. Dziennikarstwem jest pokazanie opublikowanego przez Stonogę listu gończego za przestępstwo, którego nie popełnił.

W tej walce etyki człowieka z etyką dziennikarza wygrałem i mam powody do dumy wskazując Wam przeto „dziennikarze” powody do wstydu.

Zobacz więcej na temat: , ,

Czytaj także

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zbigniew Stonoga

Zbigniew Stonoga

Polski przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony Wandy Łyżwińskiej i doradca Andrzeja Leppera. Odpowiedzialny za publikację akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej w Polsce.

Podobne wpisy

9 września 2015

Czat 9 września 2015

Napisał - 9 września 2015 0
Będę chciał sobie z wami podyskutować. Nasza władza chce nas w pewnym sensie pominąć i warto o tym podyskutować. Witam…