Zbigniew Stonoga

Postanowienie prezydenta nie wywołuje żadnych skutków prawnych.

12003881_1844637535762919_5561789627238936495_n

No cóż postanowienie prezydenta nie wywołuje żadnych skutków prawnych.
Wybitnym przykładem przywracania Polski sprawiedliwej jest jaskrawa pogarda dla Konstytucji R.P którą zademonstrował prezydent.
Od strony formalno prawnej Mariusz Kaminski do dziś pozostaje osobą niewinną i niekaraną.
Gwarantuje to ratyfikowana w 1996r Europejska Konwencja Praw Człowieka i PWO, Konstytucja R.P oraz przepisy kpk.
Mariusz Kaminski nie mógł zostać uniewinniony bo jest niewinny w rozumieniu prawa.
Uważam przeto że sąd odwoławczy powinien wydać wyrok w ramach kontroli instancyjnej i dopiero przy ewentualnym uznaniu winy Kamińskiego poprzez utrzymanie w mocy wyroku sądu I instancji możliwe będzie ułaskawienie.
Rzeczą natomiast bulwersującą jest fakt iż osoba wobec której toczy się postępowanie karne ws przestępstwa urzędniczego a takim jest to właśnie o czyn z art.231 kk dostaje dostęp do najbardziej strzeżonych informacji państwa.
Tutaj Duda przedobrzył by ta właśnie kwestia mogła być rozmyta ale nie dajmy się zmanipulować postanowienie prezydenta nie wywołuje w chwili obecnej żadnych skutków prawnych zaś po ewentualnym skazaniu Kamińskiego nie może ono konwalidować z wyrokiem sądu odwoławczego.

Zobacz więcej na temat: , , , , ,

Czytaj także

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zbigniew Stonoga

Zbigniew Stonoga

Polski przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony Wandy Łyżwińskiej i doradca Andrzeja Leppera. Odpowiedzialny za publikację akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej w Polsce.

Podobne wpisy

zbigniew stonoga

Dorota Kania pozwie Stonogę

Napisał - 6 lipca 2015 0
Biznesmen Zbigniew Stonoga, wydający „Gazetę Stonogę”, zarzucił dziennikarce „Gazety Polskiej” Dorocie Kani pracę w ABW. – Kieruję sprawę na drogę…