Zbigniew Stonoga

Warning: Illegal string offset 'single_post_style' in /home/cms/domains/stonoga-zbigniew.pl/public_html/wp-content/themes/top-news/single.php on line 17

Piotr R

12239690_1844874135739259_960530665546134855_n

Ządajmy zastosowania tymczasowego aresztowania i szybkiej decyzji sądu dyscyplinarnego umożliwiającej zastosowanie tegoż środka po uprzednim postawieniu zarzutów.
Sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie wpadł na jeździe po pijanemu. 53-letni Piotr R. miał blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu pożegnanie z zawodem.

– Mogę potwierdzić, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 53-letniego Piotra R. – mówi Renata Laszczka-Rusek, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji.

53-latek był pijany. Policjanci trzy razy badali stężenie alkoholu w jego organizmie. Za każdym razem wynik był wyższy, co oznacza, że mężczyzna pił niedługo przed jazdą. Ostatnie badanie wykazało blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że zatrzymany 53-latek tłumaczył, iż to nie on prowadził samochód. Świadek zdarzenia utrzymuje jednak, że autem podróżowała tylko jedna osoba.

– Prezes Sądu Okręgowego w Lublinie zarządził wobec sędziego Piotra R. natychmiastową przerwę w wykonywaniu czynności służbowych – informuje sędzia Dariusz Abramowicz, rzecznik prasowy SO w Lublinie. – Przerwa może trwać najwyżej miesiąc.

W tym czasie sąd dyscyplinarny musi zająć stanowisko w sprawie zawieszenia sędziego R. Niezależnie od tego prezes SO w Lublinie skierował do zastępcy rzecznika dyscyplinarnego wniosek, w sprawie wszczęcia postępowania wobec Piotra R. Dla sędziego może się ono zakończyć nawet wydaleniem z zawodu.

Równolegle Piotrem R. zajmuje się prokuratura. Śledczy mogą mieć kłopot z postawieniem zarzutów, ponieważ sędziego chroni immunitet. Piotr R. może się go zrzec, ale jak ustaliliśmy, do tej pory tego nie zrobił. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Zobacz więcej na temat: , , ,

Czytaj także

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zbigniew Stonoga

Zbigniew Stonoga

Polski przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony Wandy Łyżwińskiej i doradca Andrzeja Leppera. Odpowiedzialny za publikację akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej w Polsce.

Podobne wpisy