Zbigniew Stonoga

Warning: Illegal string offset 'single_post_style' in /home/cms/domains/stonoga-zbigniew.pl/public_html/wp-content/themes/top-news/single.php on line 17

Czego nie wiedzieliście o kontrowersyjnym biznesmenie Zbigniewie Stonodze.

stonoga-zbigniew-fakty

W ledwie kilka dni wstrząsnął polską sceną polityczną, zyskał setki tysięcy fanów i doprowadził do rekonstrukcji rządu. Czego nie wiedzieliście o Zbigniewie Stonodze?

1. Skończył technikum elektromechaniczne, z zawodu jest tokarzem. Studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim, ale nie skończył studiów.

2. Był ścigany listem gończym, usłyszał 89 zarzutów. Jedne z poważniejszych dotyczyły udziału w mafii paliwowej oraz gwałtu na nieletnim.

3. W 2012 roku na banerze zawieszonym na ścianie swojego salonu samochodowego napisał: „Zamknęliśmy, bo wypierydolił nas Urząd Skarbowy Warszawa Targówek. Na kwotę 1 900 000 zł. Dziękujemy Ci zasrany fiskusie”. Urząd Skarbowy wstrzymał zwrot VAT, prawdopodobnie podejrzewając próbę wyłudzenia podatku.

4. Jest częstym bywalcem sądów i prokuratur. Od 2005 roku w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga toczyło się 69 spraw z jego udziałem. W większości przypadków to on zawiadamiał prokuraturę. Na przykład o niedopełnieniu obowiązków służbowych przez zastępcę dyrektora gimnazjum przy rozwiązaniu problemu między uczniami (2009 rok).

5. Zgromadził na Facebooku prawie pół miliona polubień. W czwartek jego konto zostało zablokowane. Szybko założył kolejne i zaledwie w kilka godzin zebrał na nowo 100 tys. lajków.

6. Pod koniec ubiegłego roku założył własną partię. Stonoga Partia Polska domaga się m.in.: zniesienia immunitetów, wprowadzenia odpowiedzialności osobistej funkcjonariuszy publicznych za błędy w pracy, a także likwidacji: Straży Miejskiej, ITD., CBA, Kontroli Skarbowej i Służby Celnej.

7. Jest filantropem. Pomógł m.in. Izabeli Jasińskiej z Deszczna pod Grodziskiem Mazowieckim, matce 8-letniego Wiktora z porażeniem mózgowym. Kiedy ukradziono im Mazdę z fotelikiem do przewozu osób z niepełnosprawnością i wózek rehabilitacyjny, Stonoga podarował im Volkswagena wartego 48 tys. zł.

źródło: newsweek.pl

Zobacz więcej na temat: , , ,

Czytaj także

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zbigniew Stonoga

Zbigniew Stonoga

Polski przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony Wandy Łyżwińskiej i doradca Andrzeja Leppera. Odpowiedzialny za publikację akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej w Polsce.

Podobne wpisy