Zbigniew Stonoga

Sto tysięcy brudnych złotych ukrytych przez Burmistrza Bogatyni. Sprawa prowadzona przez CBA.

100 tysięcy brudnych złotych ukrytych przez Burmistrza Bogatyni

Sto tysięcy brudnych złotych ukrytych przez Burmistrza Bogatyni.

Zaczęło się bardzo niewinnie choć nie tak jak w sprawie zegarka ministra Nowaka.

Sto tysięcy brudnych pieniędzy nigdy nie zgłoszonych jako zobowiązania, a później środki własne w oświadczeniach majątkowych ukrył Burmistrz Bogatyni Pan Andrzej Grzmielewicz.

Pan burmistrz był winny kwotę 100.000 złotych za nieopłacone a wykonane na jego rzecz usługi w kampanii samorządowej 2014 roku. Zwrócił wierzycielowi uznany dług co do złotówki.

Kłopot jednak w tym, że Pan burmistrz nie wykazał swego zobowiązania w złożonym po wyborach samorządowych oświadczeniu majątkowym, podobnie zresztą jak i nie wykazał pochodzenia 100.000 złotych, które zwrócił wierzycielowi.

To wszystko to jednak pikuś i można rzec błahostka.

Sprawa jest prowadzona przez CBA ale utknęła w prokuraturze w Kamiennej Górze. Burmistrz jest mocno powiązany z Adamem Lipińskiem oraz wiceminister edukacji Machałek.

Burmistrz doskonale radzi sobie w powstałym problemie wprost informując, że nikt mu nic nie zrobi.

Wśród materiałów, które otrzymałem są dokumenty dotyczące Sławomira Zawady z układu Lipiński Jackiewicz. Zawada jest Prezesem Zarządu Największej spółki energetycznej PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Bełchatowa.

Zawada oczywiście członek PiS w okresie 2010-2015 pełnił funkcje dyrektora ekonomicznego w komunalnej spółce gminnej której właścicielem jest gmina Bogatynia.

Zawada wspólnie z Panią Prezes spółki komunalnej fałszowali dokumentację związaną z odpadami komunalnymi. Oszustom zaginęło 5.000 ton odpadów co umożliwiło uszczuplenie skarbu państwa na wiele milionów złotych.

Lokalna społeczność zawiadomiła prokuraturę.

Prokuratura wszczęła śledztwo i decyzją Prokuratora Okręgowego przekazała je do dalszego prowadzenia Prokuraturze Rejonowej w Kamiennej Górze.

Gdy jednak świadkowie zaczęli składać zeznania obciążające znanych polityków PiS Prokurator Okręgowy w Jeleniej Górze przejął śledztwo do własnego prowadzenia i od tego czasu sprawa stanęła w miejscu.

Podzielone środowisko samorządowców udało się ze sprawą do Kaczyńskiego, Kamińskiego i Lipińskiego ale żaden z wymienionych nie podjął próby wyjaśnienia sprawy mimo niezbitych dowodów.

Jak już pisałem śledztwo zostało wszczęte

Pan Burmistrz ma się dobrze choć Sławomira Nowaka powieziono za zegarek. Dyzma polskiej energetyki też jest na razie bezpieczny i zarabia fortunę.

Kaczyński, Lipiński i Kamiński sprawę zamiatają rękoma Ziobry pod dywan.

Zaś my Polacy tracimy na tym miliony złotych.

Zobacz więcej na temat: , , , , , , , ,

Czytaj także

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zbigniew Stonoga

Zbigniew Stonoga

Polski przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony Wandy Łyżwińskiej i doradca Andrzeja Leppera. Odpowiedzialny za publikację akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej w Polsce.

Podobne wpisy

Bieda i smutek

Bieda i smutek

Napisał - 1 czerwca 2016 0
Bieda i smutek, a raczej niszczenie biedy i smutku to magnesy, które przyciągają mnie do ludzi. Wracając ze szkoły razem…