Zbigniew Stonoga

Dziękuję wszystkim którzy wsparli próbę uratowania Frania

pomoc-dla-frania-zbigniew-stonoga

Jak Franio? -pytam

A Panie Zbyszku….dostał chemię i nie chce nam jeść.

Przypominam sobie ostatnią niedzielę w Gostyninie kiedy to miałem okazje osobiście poznać Łukasza. Podaje mi rękę, a ona drży jak kiedyś dłonie młodych ludzi na spotkaniach ze mną.
W oczach tego młodego taty zaczynają rosnąć łzy, robią się coraz to większe i zaczynają spływać po policzkach. Łukasz czerwieni się od emocji, których nikt chyba nie potrafiłby powstrzymać w takiej chwili. No właśnie w jakiej?
W chwili kiedy całe miasto i okolice przychodzą ci z pomocą, kiedy tysiące ludzi nie tylko pomaga groszem ale nade wszystko swoją obecnością tą polską prawdziwą społeczną solidarnością, którą każdego dnia kolejne rządy zabijają tworząc z nas społeczeństwo egoistycznych i korporacyjnych popychadeł.
Porzuciłem pracę za granicą Panie Zbyszku jak się o tym dowiedziałem …i znowu fabryka łez rusza. Udaję, że nie widzę udaję, że się uśmiecham ale głowę chce mi rozerwać ciśnienie i najlepiej sam wybuchnąłbym płaczem. Odchodzę szybko niby kawę sobie wziąć byle by tylko dalej od Łukasza. Za kilkanaście minut będzie licytacja różnych przedmiotów zaczynamy od felg, od czegoś co wymyśliłem aby i młodzież włączyła się w akcję pomocy dla maleńkiego Frania. Ten młody facet, którego dzieciątko walczy o życie czerwieni się na nowo, a oczy wyciskają kolejne łzy, które jak nadzieja, ostatnie spadną na ziemię zapomniane przez czas.
Nie podchodzę już do Łukasza, chcę szybko odjechać, chcę pomóc natychmiast ale nie dam rady dalej patrzeć na zrozpaczonego młodego chłopaka- na świeżego tatę, który miast cieszyć się kruszynką drży o jego jutro.
Dziękuję Gostynin, Dziękuję każdemu z Was, którzy wsparli do tej pory próbę uratowania Frania.
Dziś każdy Polak powinien w tej sprawie zostać gostynianinem.
Łukasz ucałuj żonę i bądźcie dobrej myśli. Dobrej jak Gostynin

www.siepomaga.pl/r/pomocdlafrania-odstonog

Zobacz więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Czytaj także

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zbigniew Stonoga

Zbigniew Stonoga

Polski przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony Wandy Łyżwińskiej i doradca Andrzeja Leppera. Odpowiedzialny za publikację akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej w Polsce.

Podobne wpisy

st

Potwierdzenie waszych wpłat

Napisał - 22 listopada 2015 0
Tutaj jest końcowe rozliczenie zbiórki dla małżeństwa z Wrocławia z uwzględnieniem najpóźniejszych wpłat oraz tych, które zaksięgowały się po akcji…